YENİLİKÇİ İŞ
ANLAYIŞI İLE BÜYÜYORUZ
HAKKIMIZDA
DAHA İYİ BİR
GELECEK İÇİ ÇALIŞIYORUZ
FAALİYET ALANLARIMIZ

Tecrübeli teknik kadromuz ile güvenilir ve verimli ekip olma anlayışıyla; müşteri memnuniyeti ve kalite ile birlikte zamanındalık ilkelerinden ödün vermeden ülke ve dünya standartlarına uygun olarak hizmet sunmaktayız.

Hizmet kalitesi ve bunun ile bağlantılı olarak müşteri memnuniyeti arttırmaya yönelik çalışmalarımız sürekli olarak devam etmektedir.

Teknolojinin katkıları ile siz değerleri müşterilerimize her noktada sorunlarınızı giderme ve destek olmak için durmaksızın çalışıyoruz. AK-MIN mineral madencilik şirketi, yılların getirdiği bilgi ve tecrübe ile 1992 yılında kurulmuştur.

Şirketimiz dünyada rezervleri beş ve/veya altı ülkede bulunan sepiyolit madenini işlemek ve endüstriyel hale getirmek için kurulmuştur. Sepiyolit, diğer endüstri minerallerine kıyasla dünyadaki kaynakları son derece kısıtlı olan ve ekonomik yatakları sadece İspanya ve Türkiye ile sınırlı bulunan bir hammaddedir (bkz MTA). 

Dünyanın en kaliteli ve tescilli minerallerin bulunduğu Türkiye Ankara Polatlı Türktaciri bölgesinden çıkardığımız başta yüksek kaliteli sepiyolit olmak üzere sektöre zeolit, bentonit, atapulkit, diatomit mineral ve madenlerini de sağlamaktayız. Sepiyolitin lif yapısından dolayı asbest madeninin yerini alarak 150 farklı sanayide polimer, dolgu, ana hammadde olarak kullanılmaya başlanmıştır. AK-MIN mineral madencilik olarak, uluslararası pazarda faaliyet gösteren firmalara sepiyolit ve diğer minerallerimizi/cevherlerimizi tuvenen ve mamul olarak ihraç ederek, müşterilerin endüstriyel ürünlerine değer katmaktayız. Dünyanın önde gelen firmalarına yüksek kaliteli sepiyolit tedarik eden şirketimiz, ürünün kimyasal değerlerini bozmadan kaliteli ürün ve standartları korumaktadır. Profesyonel ekibimizle, amacımız dünya firmalarının üretim hatlarına rekabetçi fiyatlarımız ve kalitemiz ile madenlerimizle hizmet vermektir.

Kendi kaynaklarımızla istikrarlı, kalıcı ve daima yükselen bir standartta çalışmak temel ilkemizdir. Bunun yanı sıra profesyonellik ilkesiyle çıktığımız bu yolda, özellikle sepiyolit rezervlerini ülkemiz ekonomisine kazandırma amacı doğrultusunda çalışma alanlarımızı genişleterek, büyük yatırımlar ile ARGE çalışmalarımıza hız vermiş bulunmaktayız.